AREV KOLEJİ 28 MADALYA İLE BEYLİKDÜZÜ'NE ŞAMPİYONLUK GETİRDİ!

Konu

#1
AREV KOLEJİ 28 MADALYA İLE BEYLİKDÜZÜ'NE ŞAMPİYONLUK GETİRDİ!

TÜRKİYE SU SPORLARI FEDERASYONU (TSSF) TARAFINDAN DÜZENLENEN ULUSAL YÜZME ŞAMPİYONASINDA, BEYLİKDÜZÜ AREV KOLEJLERİ TAM 28 MADALYA ALARAK REKOR KIRDI. İSTANBUL'DAKİ ONLARCA EĞİTİM KURUMUNU GERİDE BİRAKARAK TARİHİ BİR BAŞARIYA İMZA ATAN AREVLİ ÖĞRENCİLER, AYRI KATEGORİLERDE TOPLAM 26 MADALYA ALARAK ŞAMPİYON ESKİ.

Türkiye Su Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme CDE sorumlu İstanbul İl Şampiyonası 19-21 Şubat 2021 tarihleri arasında Beylikdüzü Olimpik Yüzme havuzunda gerçekleştirildi. İstanbul genelinde 14 Kulüp ve 464 sporcunun katıldığı karşılaşmalarda  AREV Okulları  üstün başarı göstererek, şampiyonluğu göğüsledi.

Rakiplerine açık ara fark atan AREV'li öğrencce alınan bazı başarılar şu şekilde: 400 metre Su Üstü C Kategorisi Kızlarda Feyza Sarıhan 2., 50 metre Su Üstü E Kategorisi Kızlarda İpek Çolak 1., 100 metre ÇP E Kategorisi Kızlarda Ecrin Turan 1., 100 metre ÇP E Kategorisi Erkeklerde Siyabed Demirtuyi 3., 50 metre Su Üstü D Kategorisi Kızlarda Ela Bayır 1., Derin Görür 2., 200 metre Su Üstü D Kategorisi Kızlarda Sitran Demirtuyi 1., Ece Ayça Karabulut 3., 200 metre Su Üstü C Kategorisi Kızlarda Feyza Sarıhan 3., 400 metre Su Üstü D Kategorisi Kızlarda Hayat ÇALIŞKAN 2. oldu.

Federasyonun Spor Koordinatörü İrfan Kara'nın gerçekleştirdiği ödül törenlerinde, takdim edilen madalyaları sosyal mesafe nedeniyle kendileri taktılar. Yarışlar, Covid-19 tedbirlerinden dolayı seyircisiz oynandı. Spor kulübü için başka yerde oluşturuldu. Sporculara, sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun bir şekilde bekleme alanı oluşturuldu. Ortak kullanım periyodik hijyen testleri yapıldı.
Federasyon Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada; “Katılan tüm spor kulüplerini ve sporcuları kutluyorum. Oldukça önemli bir başarıya imza atan AREV Koleji öğrencilerini de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

AREV Kolejiolarak bilim, sanat ve sporda iz bırakan nesiller yetiştiriyoruz.

AREV Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı ve yaraşmaların gerçekleştirildiği Beylikdüzü Spor kompleksini bölgeye kazandıran Beylikdüzü kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı da müsabakaların ardından tüm hocaları ve öğrencileri tek tek tebrik ederek, “Spor hayata tutunmanın, azimli olmanın, sabrı öğrenmenin, iradeyi kuvvetlendirmenin en isabetli ilacı, ruh ve beden sağlığımız için de en doğal şifa kaynağıdır. Biz bu anlamda AREV Kolejleri ve AREV Vakfı olarak sporu oldukça önemsiyor, hocalarımızı, sporcularımızı, gençlerimizi, çocuklarımızı hararetle destekliyoruz. Sene başında Beylikdüzümüzün spor kulüplerinden Smaç Yüzme Kulübüyle birlikte çalışma kararı aldık. Hamdolsun meyvelerini topluyoruz. Bugün Ülke çapındaki başarılarıyla göğsümüzü kabartan, dereceye girerek 28 madalyayı ilçemize kazandıran öğrencilerimizi, sporcularımızı, hocalarını ve kıymetli ailelerini kutluyor, başarılarının ve diliyorum. Hedefimiz tüm öğrencilerimizi akademik başarının yanı sıra yeteneklerine göre en az bir branşta lisanslı sporcu yapmak, takım ruhu ve mücadele azmiyle başarıya ve sağlıklı yaşama odaklanmış bir nesil olarak yaşama hazırlamak. AREV Kolejiolarak bilim, sanat ve sporda iz bırakan nesiller yetiştiriyoruz” dedi.

[Resim: ds-arev-koleji-7-4172.jpg]

[Resim: ds-arev-koleji-6-4173.jpg]

[Resim: ds-arev-koleji-5-4171.jpg]

[Resim: ds-arev-koleji-4-4170.jpg]

[Resim: ds-arev-koleji-3-4169.jpg]

[Resim: ds-arev-koleji-2-4168.jpg]

[Resim: ds-arev-koleji-1-4167.jpg]
Daha detaylı bilgiye www.arevokullari.com adresinden ulaşılabiliyor.
Daha detaylı şekilde www.arevokullari.com adresinden ulaşılabiliyor.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task