Saldırıdayken Yapılabilecek Sova Taktikleri!

Konu

#1
Bütün Valorant oyuncularına selamlar.

Bazen eğimden ziyade taktiklerde gereklidir. Bu konumda size Sova ile Ascent haritasında en güzel görüş oku taktiklerini anlatacağım. Daha doğrusu anlatmaktan ziyade videolu anlatım olarak göstereceğim. "Bu oklar bana oyun kazandırır mı?" diye sormanıza gerek yok. Cidden hem saldırıda hem de savunmada çok işe yarıyor. İsterseniz gelin hızlıca taktikleri anlatalım!

Saldırıdayken,
B Site infosu: (Kolay)

Gayet basit olan taktiğimizi B bölgesine giriş yaparken kolayca kullanabilirsiniz! Tünel kısmında ilk penceredeki gözüken ağaca tam güç veya yarım güç ile okunuzu atarsanız B tarafında düşmanlarınızın güzel infosunu alabilirsiniz.

A site infosu: (Zor)

Bu konuda anlatacağım en zor ok olan A Site oku alıştığınızda fazlasıyla basit oluyor. Lobi okundaki radiant deposunun köşesine sıkışarak hava da olan "siyah" maddenin ucundaki bir kısımda aiminizi azıcık sola çekiyorsunuz. Bu oku yazılı olarak anlatmak zor olduğundan video olarak izlerseniz daha iyi olur.

B Main ve Shed infosu: (Orta)

Bu ok ile Shed ve Cubby infosunu alabiliyorsunuz! Tünel kısmında videoda gözüken köşeye yapışıp 2. pencereden videoda belirtilen kısma görüş oku atıyorsunuz. Bu sayede pusan rakiplerinizin infosunu bedava ok ile ele geçirebilirsiniz!

Alt mid, Pizza, "kısmen" market infosu: (Orta)

Görüş oku videoda her ne kadar zor görünse de alıştığınızda cidden basit gelecektir. B Armor kısmında fayansların bir köşesinden havadaki küçük bir yıldıza 2 sektirmeli ok atıp Alt mid, Pizza, "kısmen" market infosu alabiliyorsunuz. Pek kullanılmasına gerek olacağını düşünmediğim ok biçimidir kendisi. A Site oku kullanmak daha mantıklı fakat tek başınıza kalırsanız oku kullanabilirsiniz.

A Haven ve Side infosu: (Kolay)

Normal A Side oku size zor geldiyse bu oku deniyebilirisiniz. Diğer A Side okuna göre daha kolay bir atışı var. Radiant kutusunun köşesi yerine önüne yapışıp havadaki "siyah" maddenin ucuna bakıp atıyoruz. Fakat bu oktan ziyade A Side okunu kullanmanızı öneririm.


Saldırı için Sova taktiklerimiz böyleydi. Umarım konumu beğenmişsinizdir. Okların videolu anlatımı için SenpAI'den yardım aldım. Umarım bu oklar size maç kazandırabilir!
İyi Oyunlar!
Son Düzenleme: 20-01-2021, 09:15, Düzenleyen: batu.
Cevapla
#3
Genelde instalock gelen maçlarda sage yada sova almaya gayret gösteriyorum ama sovada çok pasif kalıyordum şunları bir deneyelim elim alışırsa iş yapar gibi duruyor
Cevapla
#4
(19-01-2021, 10:41)yahyaturan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde instalock gelen maçlarda sage yada sova almaya gayret gösteriyorum ama sovada çok pasif kalıyordum şunları bir deneyelim elim alışırsa iş yapar gibi duruyor

A Side okunu yapabildiğiniz zaman cidden çok beğeneceksiniz. Güzel infolar çıkartıyor. Smile
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da