Valorant 2. Bölüm hile koruması!

Konu

#1
Selam Valorant severler.

Bugün gelen haber ile hile koruması için güzel tedbirler alındığını gördüm ve sizinle paylaşmak istedim.Gelen yeni haberde hilelerin azaltılacağı (yani rekabetçi maça daha az düşeceği) ve hileler yüzünden kademesi zarar gören kişilere telafi yapılacağı açıklandı.
İsterseniz gelin konuyu önce özet olarak anlatayım .

Rekabet modunda kullanılan hilelerin zor bulunabileceği ve pahalı olacağını açıkladı. 
Yani anlatmak istedikleri rekabet maçında hileler gözle görülür bir şekilde azaltılacak! 
Fakat hile kullanmayı başaran oyuncular içinde tedbirler gelecek.
En yüksek kademelerdeki hileciler, rekabetin yüksek olduğu kademelerde maça darbe vuruyordu. 

Ayrıca bazı oyuncuların hilecilerle beraber iş birliği yaptığı anlaşıldı. Endişelenmeyin, bu oyuncular içinde cezalandırma olacak!
Valorant, 2. Bölümde adil ve hilesiz bir sistem vaat ediyor. 

Ayrıca,

Bizlerin tabiriyle yetenekleri üst düzey olan oyuncuların "smurf" hesap açıp düşük kademelerdeki başka kişilerin yükselmesine yardım edenlere 90 gün ceza verilecek.


VALORANT Hile Koruması: Kış Güncellemesi


[Resim: 1611780474501_valorant-act-rank.png]

REKABET MODUNDA HİLECİLER

VALORANT rekabet modundaki sistem, First Strike'ın daha kontrol edilebilir sistemiyle aynı avantajlara sahip değil.
Hileleri daha zor ve pahalı hale getirmek için çalıştık. Bunun sonucunda hilecilerin yer aldığı oyunlar artık çok az.


Fakat oyunlarda hile kullanmayı başaranlar diğer oyuncuları çok sık etkiliyordu. Bir hileciyle karşılaşmak can sıkıcı
Olmaktan öte yükselememenize sebep olabilir veya üst üste zafer kazanırken araya girip moral bozabilir.


En yüksek kademelerdeki hileciler, rekabetin yüksek olduğu bir oyunda yüksek kademelere çıkmanın prestijine de darbe vuruyor.
Ayrıca, bazı oyuncuların hilecilerle aynı takımda olmanın getirdiği adaletsiz faydalardan yararlandığını da fark ettik.
Hilecinin birkaç karşılaşma sonra uzaklaştırılacağını bildikleri için topladıkları ödüllerin tadını çıkaranlar var.


2. Bölüm'deki önceliğimiz en yüksek kademelere tırmanma sürecini gayretli, adil ve hilesiz kılmak.


[Resim: 1611780381063_5fb37ffc18c7731d8c0eebc7.jpg]

FIRST STRIKE'TA HİLE KORUMASI


Başta hile koruması alanında olmak üzere, oyunun ilk andan itibaren rekabetçi deneyimde yüksek bir standardı tutturduğuna inanıyoruz.
"Espora hazır" bir deneyim sunmak hedefimizdi. Şu ana kadar düzenlediğimiz ilk büyük turnuva First Strike da ekibimiz için en büyük sınama oldu.
Turnuvanın LAN deneyimine mümkün olduğunca yakın olmasını istedik. Bunun en önemli kısmını da herkesin adil oynadığından emin olmak oluşturuyor.

Tüm bölgelerden katılan hesapların hepsini, First Strike öncesi ve sonrasında derinlemesine bir değerlendirmeden geçirdik. Öğrenme yolculuğu zorluydu.
Her bölgede düzenlenen devasa bir açık eleme turnuvasının arka planındaki süreçler, kaynaklarımızı beklediğimizden çok daha fazla kullanmamızı gerektirdi.
Her oyuncuyu tek tek incelemek için önce her oyuncuyu tanımamız gerekliydi. Tüm bölgeleri koordine etmek aslında Hile Koruma Ekibi'nin uzmanlık alanı değil
Fakat neyse ki Espor Ekibi'ndeki deneyimli arkadaşlarımız bize destek oldu. Emsalleri ve kuralları gidişata göre belirlemek zorundaydık. Diskalifiye edilme sebeplerini
Kesin olarak kararlaştırdık ve bu durumu nasıl ele alacağımızı planladık.

İlk kez etkinlik düzenliyorsanız işler biraz karmaşık olabiliyor ama iyi bir standardı tutturduğumuzu ve bir sonraki etkinlik için bir sürü şey öğrendiğimizi düşünüyoruz. 
Ses düzeyini ayarlamak, PUUID'leri almak, bölgesel liderlerin doğru şekilde yükseldiğinden emin olmak ve bunlar gibi birçok şey öğrendik.


GELECEKTEKİ HİLE KORUMASI ÇÖZÜMLERİ

Hileleri ve hilelerin tüm alanlardaki etkilerini azaltmak üzere farklı önemler üzerinde çalışıyoruz.
"Bussing", yani yetenekli oyuncuların düşük dereceli hesaplar açıp başka bir oyuncunun sıralamada yükselmesine yardım ettiği şişirme eylemine 90 gün ceza vereceğiz.
Hilecilerden etkilenenlerin kademelerini tekrar elden geçirmenin yollarını da araştırıyoruz.
Oyun metasına yönelik sistem güncellemeleri geliyor.
Analizler, veri bilimi ve Vanguard'ın teknik açıdan iyileştirilmesi de savaşımızın bir parçası. Hilecilerle birlikte sıraya giren oyuncuları, yani diğer bir deyişle "hilecinin sırtından geçinen oyuncuları" cezalandırmak bu alandaki ilk çalışmalarımızdan olacak.

VALORANT'ta bariz bir şekilde hile yapan kişiler hızla uzaklaştırılıyor. Fakat bu oyuncuların büyük bir kısmı bu pahalı bağımlılığı karşılayabilmek için paralı destek hizmetleri sunuyor. Kademeniz beceri düzeyinizi yansıtmalı, bu hizmetlere harcayacak ne kadar paranız olduğunu değil. Ekibimiz ayrıca hilecilerin sebep olduğu hasarı tamir etmek için alabileceğimiz başka önlemleri de araştırıyor. Buradaki en temel amacımız yasak yollara başvuran oyunculardan etkilenen kişilerin kademelerini yeniden düzenleyebilmek. Başkası tarafından taşınarak kademe yükselmenin tüm çeşitleri merceğimiz altında. Bir de minik bir hatırlatma yapmak istiyoruz: Hesap paylaşmak ve satın almak Hizmet Şartları'na aykırı ve bunun hiçbir şekilde affı yok.

VALORANT'ın oyun metasındaki düzenlemelerin de olumlu yönde etkisi olacak. 2. Bölüm'de dereceli sistemini baştan sona düzenledik.
Bu düzenlemeler sayesinde en yüksek kademelerdeki rekabet bütünlüğünü korumamız daha kolay olacak.


Yerleştirme karşılaşmalarında ulaşabileceğiniz en yüksek kademeyi sınırlandırdık ve oyuncuların Radyant'a ulaşma hızını düşürdük. Böylece en yüksek kademelere 
Ulaşmanın prestiji arttı ve bu düzeydeki karşılaşmaların bütünlüğünü temin etmemize büyük fayda sağladı. Bu değişiklikler sayesinde, hileciler bayram harçlıklarını
Hilelere gömüp bileğinin hakkıyla oynayan yetenekli oyuncuları kalıcı olarak uzaklaştırılmadan önce alnının çatından vuramayacak.PLANLARIN ÖTESİ

İşler her zaman yolunda gitmedi fakat topluluğun geribildirimlerinden ve oyun içi oyuncu raporlarından çıkardığımız dersler paha biçilemez değere sahip ve 
Bize destek olmayı sürdürecek. Başarılı ve başarısız olduğumuz noktaları dobra dobra söylemeniz, oyunun bütünlüğünü ihlal eden durumları tanımlamamız
İçin hayati önem taşıyor. Hileciler maalesef hep var olacak fakat asla başarılı olamayacaklar.Kaynak: playvalorant.com/...
Son Düzenleme: 27-01-2021, 11:48, Düzenleyen: Bekra.
Cevapla
#2
Radyant top 500 yüzde 30 u elo boost
Cevapla
#3
Hakkıyla oynayan insanlar artık bu gibi haberleri duymak istiyor.Elo boost vs. kabak tadı vermeye başladı.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da