Valorant | Geliştiriciler yeni oyun modları düşünüyor. 3v3, 7v7 ve daha fazlası!

Konu

#1
Valorant Geliştiricileri olası 3v3 modu dahil olmak üzere bir kaç tane daha oyun modu ekleneceğini doğruladı.

16 Şubat ile gelen "Tırmanış" modu ile Valorant toplam 6 adet oyun modu gördü. Bazı oyun modları kalıcı olurken (spike'ye hücum!) bazı oyun modları ise (kartopu çatışması) oyunda belli bir süreliğine kaldı.
Riot Games'in her türlü yeni moda açık olduğu ve bu bakımdan gelecek yeni modlara parlak göründüğü görülüyor. Reddit'te yakın zamanda yapılan bir "AMA" sırasında, Valorant geliştiricileri oyuncular için yeni bir deneyimler yaratmak için takım boyutları ve oyun uzunlukları ile denemeler de dahil olmak üzere gelecekteki planlarından bazılarını açıkladı.


Küçük Valorant Modları

Yapılan anket üzerinde en çok konuşulan noktalardan birisi, daha kısa oyun modlarıydı. Oyuncular "Kur | Çöz" oyun türünün tadını çıkarırken bazı oyuncular ise Valorant'ın daha hızlı ve küçük oyun modları görmek ister.

Valorant Geliştiricisi olan Jared Berbach oyunculara, "Bu kesinlikle düşündüğümüz bir şey" dedi. Standart oyun modunun daha kısa bir biçimi için yoğun bir istek var. Henüz burada açıklanacak resmi bir bilgi yok, fakat bizi takip etmeye devam edin.

Yeni "gelecek" bir mod için herhangi bir zaman olmamasına rağmen, Riot'un bunun için büyük planlarının olduğunu Lisa Ohanian (Valorant geliştiricisi) doğruladı.
"Ana oyun modumuzdan daha kısa olan özgün, temel bir Valorant deneyimi arzusu olduğunu görüyoruz ve bunun en iyi şekilde başarılmasını sağlayacağız."


Valorant'ta ekip sınırları hakkında denemeler yapmak

Sunulan mevcut modlarda, takım boyutları oldukça sınırlı. Standart oyunlar 5v5 oynayışında olurken, Ölüm Maçı yalnızca FFA yani Tekli moda ayarlıdır. Fakat bu eğilim yakın zamanda değişebilir.

Riot, 3v3 ve 7v7 dahil olmak üzere farklı boyutlarda prototip oyun modlarına sahip fakat herhangi bir açıklama yapmıyorlar.

Tırmanış modu için 7v7 oynanışını bile denediklerini Kyle Leach açıkladı. Ek olarak "Bazı insanların gerçekten 7v7 modu hoşuna gitti" dedi.

Kyle Leach:
"5v5'i göndermemizin sebebi esas olarak parti boyutunun 5'e sınırlanmasından kaynaklanıyordu. Yedi oyunculu takımların sonucu olarak, Maksimum 5 kişi girebileceğinizden rastgele 2 kişiyle girmek zorunda olacaktınız."
"Parti sınırının maksimum 5 kişi desteklemesinden dolayı 7v7 modunu yapmadık. Eğer izin vermek isteseydik, Oyun içi client hakkında düzenlememiz gereken bir sürü iş olurdu, ve bu sebeple yeni gelen tırmanış modu çok gecikirdi.Riot her zaman Valorant'ta yenilik yapmanın yollarını denese de, henüz herhangi bir tarih belirtemiyor. Fakat gelecek yeni modların tarihi her an olabilir. Dikkatli olun.
Son Düzenleme: 19-02-2021, 04:17, Düzenleyen: batu.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da