VALORANT | ÖNEMLİ! AFK oyunculara yeni cezalar yolda.

Konu

#1
AFK oyunculara verdiğimiz cezaları tamamen elden geçirdik.

"Gerektiğinde" hafif ihlallere uygulanan genel cezaları vermek yerine zaman içinde hesabınızdaki davranışlarınızı takip edeceğiz. Yani, "Öf internet yine sapıttı," dediğiniz anlar yüksek ihtimalle (hatta muhtemelen hiçbir zaman) ağır bir ceza almanıza sebep olmayacak.

Fakat karşılaşmanın ortasında her şeyi bırakıp gitmeyi âdet edindiyseniz sistem sizi yakalayacak. Belirlediğimiz farklı cezalar var ve bu cezalar çeşitli faktörlere göre değişiklik gösteriyor.

Cezalardan bazıları şöyle:
 • Uyarı
 • AFK kalınan oyundan XP kazanmamak (AFK olarak XP kasanlar artık çok bekler!)
 • Oyun öncesinde AFK kalanların kademe puanını az miktarda düşürmek
 • Oyun içinde AFK kalındığında kademe puanını düşürmek (2.03 Yaması)
 • Giderek artan sıra kısıtlamaları
 • Dereceli oyunlardan men edilmek
 • VALORANT'tan uzaklaştırılmak (bu, AFK kalmakta çok ısrarcı olursanız uygulanacak bir ceza)
Özetle, AFK tespit etme ve onlarla baş etme yöntemlerimizi geliştirdik. Bu yeni sistemi oyunda kullanmayı iple çekiyoruz.

SOHBET İHLALLERİ (Hedeflenen Yama: 2.04)

Uzun bir süredir sesimiz çıkmıyordu ancak bunun iyi bir sebebi vardı. AFK'ların yanı sıra oyundaki diğer oyuncularla iletişim kurma deneyimini geliştirmek için sıkı çalışıyorduk.

"Herkesi sohbetten uzaklaştırma" işine elveda diyoruz. Şu ana kadar 11'den fazla dilde metin değerlendirme sistemi ekledik ve yazılı sohbetteki kural ihlallerini cezalandırma sistemimizi yeniden elden geçirdik. Ayırt edici nitelikleri daha ayrıntılı olarak sisteme ekledik. Artık cezalar da ihlalin sıklığına ve ciddiyetine bağlı olarak şiddetlenecek.

Cezalardan bazıları şöyle:
 • Uyarı
 • Sohbetten uzaklaştırılmak
 • Sohbetten uzun süreli uzaklaştırılmak
 • Dereceli sıradan uzaklaştırılmak
 • Oyundan uzaklaştırılmak
 • Oyundan uzun süreli uzaklaştırılmak
(Unutmayın: Bu cezaları 2.04 Yaması'yla eklemeyi planlıyoruz. Ondan sonra sohbetten uzaklaştırılan oyuncular dereceli sırasına da giremeyecek.)

Bir konuda açık ve net olmak istiyoruz: VALORANT'ta şiddete, tehditlere veya hedef gösteren rahatsız edici davranışlara yer yok. Bu tür davranışlara asla müsaade etmeyeceğiz. Bazı olumsuz davranışlar (yukarıda sıraladıklarımız gibi) "sıfır tolerans" grubuna giriyor ve kesinlikle oyundan uzaklaştırılmayı gerektiriyor. Bu, tartışmaya açık değil.

O yüzden sizi önden açıkça uyarmak istiyoruz: Şu anki metin değerlendirme sistemi ağız dalaşını kimin başlattığını anlayamaz. Kötü şeyler yazdığınızı görürsek hesabınız mimlenir. Dalaşmayı hangi tarafın başlattığının bir önemi yok. Birisi sözlü olarak sizi taciz ediyorsa, o kişiyi taciz etmeyin veya size söylediği şeyi tekrar etmeyin. Onu raporlayın ve sistemlerimizin konunun icabına bakacağına güvenin. (Ayrıca bu kişilerin yazılı ve sesli sohbet mesajlarını ve sinyallerini susturabilirsiniz.) Başkasının kötü davranışı yüzünden sizin de ceza almanızı istemiyoruz.

[Resim: 1613424087939_valorant-afk-detection-improved.jpg]
[Resim: 1619565788000_feeliN.png]
Son Düzenleme: 16-02-2021, 10:37, Düzenleyen: Bekra.
Cevapla
#2
oyundan atma gelirse daha güzel olur neredeyse bütün sorunlar çözülür ç:
Cevapla
#3
(16-02-2021, 12:01)batu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oyundan atma gelirse daha güzel olur neredeyse bütün sorunlar çözülür ç:

Kesinlikle kökten çözüm olur.  Big Grin
[Resim: 1619565788000_feeliN.png]
Cevapla
#4
SO NUN DA oyunu oynamak istiyorum ya
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task