warzone

WARZONE: PERKLER

Oyunda Perk dediğimiz etki kişiye özel olan Loadout'ta bulunan oyun içerisinde aktif olarak kullanılamayan pasif etkiler olarak nitelendirebiliriz.


Perkler 3 ayrı sınıfta toplanır. bu kategoriler Mavi Kırmızı Sarı olmak ayrı renkle kategorilendirilir. Toplamda 18 adet kullanabilceğeniz perk tipi vardır. İşte sınıf sınıf perklerin ne işe yaradığına göz atalım.

CALL OF DUTY : WARZONE MAVİ PERKLERİN İŞLEVLERİ

Double Time: Hızlı koşma süresini 2 katına çıkarır ve ayrıca çömelme esnasında %30 daha hızlı hareket edersiniz.

E.O.D: Bombalardan ve molotoftan alınan hasarı azaltır ancak bu etki Precision Airstrike ve Cluster Strike için geçerli değildir.

Scavenger: Oyun içinde öldürdüğünüz rakiplerin üstünden cephane çıkmasa bile az miktarda  bile olsa cephane olanağı sağlar.

Cold-Blooded: (Yapay Zeka) Drone ve Termal Opticler tarafında saptanamaz. Recon Drone tarafından gözükebilirisiniz ama rakip sizi drone ile işaretleyemez.

 Kill Chain:  Kutulardan UAV,  Precision Airstrike, Cluster Strike gibi marketten alınan Killstreaklerin düşme şansını artırır.

Quick Fix: Düşmanları öldürmek anında  canınızı yeniler.

CALL OF DUTY : WARZONE KIRMIZI PERKLERİN İŞLEVLERİ

Restock: Loadoutunuzda bulunan Sis ya da El Bombalarının 50 saniyede bir yenilenmesini sağlayan perktür. Fırlatılabilen Bıçak ise tekrardan 1 bıçak verir. Decoy Grenade ve Stim(Bastığınızda hp’nizi tekrardan dolmasını sağlayan şırınga)2 kat daha hızlı dolmaktadır.

Hardline: Marketten; Armor Plate, UAV, Precision Airstrike, Cluster Strike, Ammunition Box’u %25 indirimli almanızı sağlamaktadır.

Overkill: 2 tane ana silah taşımanızı sağlayan perktür. Örneğin M4A1 VE AX-50 gibi AR ve Sniper Rifle almanızı sağlar.(Erken oyun için kullanışlı bir perk olabilir)

High Alert: Sizi hedef alan bir  keskin nişancı ya da yakınlarınızda üstünüze aim koyan bir rakip olduğu zaman ekranınızda turuncu bir efekt belirmektedir.

Ghost: Oyun içerisinde en güçlü perklerden bir diğeridir. UAV’de Radar Dronelarında ve Hearbeat Sensorde yeriniz belli olmaz mapte sadece ateş ettiğiniz zaman radarda gözükürsünüz.

Pointman: Oyun içerisinde contractslar(sözleşmeler) tamamlanınca tüm takım arkadaşlarınıza daha fazla para kazandırır.

CALL OF DUTY : WARZONE SARI PERKLERİN İŞLEVLERİ

Tune Up: Yeniden canlandırma süresini %25 azaltmaktadır.(Revive)

Amped: Silahlar arasında geçiş hızını artırır. Roketatarların yeniden doldurma hızını artırmaktadır.

Shrapnel: El bombası molotof gibi patlayıcı maddeler ile rakiplere hasar verdiğiniz zaman rakiplerin iyileşme sürecini biraz daha uzatır ve  patlayıcı maddelerin hasarını artırır.

Battle Hardened: Flaş, Stun, Gaz bombalarının etkisini azaltırken aynı zamanda gazdan aldığınız hasarıda azaltmaktadır.

Spotter: Rakiplerin koyduğu mayın, C4, Claymore (tuzaklı mayın) uzaktan ve duvar arkasından görmenizi ve takım arkadaşlarınız  için işaretlemenizi sağlar ve aynı zamanda bu bombaları kendi lehinize çevirip hackleyebilirsiniz.

Tracker: Rakiplerin ayak izlerini gösterir ve renk tonları ne kadar kısa zamanda rakibin oradan geçtiğini göstermektedir  ve rakiplerin öldüğü yerleri saklamanızı sağlar.


Not: Perklerin bilgileri sadece Warzone içindir.


Yorum Bırak

Yorumlar (0)