warzone

WARZONE: SÖZLEŞMELER

Her geçen sezonda Verdansk'taki çatışmalar, aksiyon büyüyor ve sözleşmelere(Contracts) yenileri ekleniyor. Solo veya takımınızla oynarken ''Victory'' ekranını görebilmek için lehimize olan her şeyden faydalanmamız gerekiyor. Avantajı elde edebilmek için bu sözleşmelere ihtiyaç duyacağız, sonuçta hepimiz o helikopterle zehirli gazdan uzaklaşmak istiyoruz değil mi? 

Orta sezon güncellemesiyle birlikte gelen Supply Run sözleşmesiyle, Warzone'da artık beş tip sözleşme bulunuyor. Şimdi bunlara göz atıp güzelce bilgilenelim ve ''Victory'' yazısına biraz daha yaklaşalım.

''ACIMASIZ TAMAMLAYICI''

Her sözleşmeyi tamamladığınızda, ödüllerle birlikte sözleşme bonusunuz da artar. 

Birinci sözleşme bonusu, herkesin ilk görev tamamlamasında bulunan bonustur. Bu, XP ve Silah XP'si verir. Ayrıca oyun içi birkaç bin paraya da sahip olmanızı sağlar. Bu bonusların en son seviyesi altıncı seviyedir. Altıncı seviyede daha fazla XP, daha fazla para ve destansı silahları bulma şansınız artar.

Supply Run

İşte Warzone'a son eklenen sözleşmemiz. Bu sözleşmeyi aldığınızda, haritanın belirli bir bölgesindeki alışveriş yeri belirlenir ve bu alışveriş yerinden yapacağınız satın alımlar %80 indirimli şekilde size sunulur. İndirimli satın alım sadece bir eşyada geçerli. Yani seçiminizi iyi yapın.

 • Diğer sözleşmelere göre daha kısa bir süre içinde belirtilen yere gitmeniz gerekiyor. Bu sözleşmenin süresi iki dakika ve acele etseniz iyi olur!
 • Hiç kimse yakınlarda sizi bekleyen birinin olup olmadığını bilemez. Kesinlikle yanınızda Recon Drone'unuzu bulundurun, eğer kalabalık bir yere gidiyorsanız takım arkadaşınızla iletişim hâlinde kalıp Drone ile bilgi sağlayın. 
 • Erken oyunda oldukça işinizi görecek bir şey daha bedavaya gelmiş olacak, o da Self-Revive Kit... Kim bilir sizi Gulag'tan kurtaracaktır.

Most Wanted

Gerçek bir savaşçı adına konuşma zamanı. Eğer yüklü bir miktarda para istiyorsanız ve dağılan manganızı toparlamak istiyorsanız bu zorlu sözleşmeyi almalısınız. Üç dakika boyunca Tac Map'te yeriniz belli olacak ve yaşam mücadelesi vermek zorunda kalacaksınız.

 • Most Wanted, tamamıyla bir yüksek risk yüksek kazanç kumarıdır. O yüzden bu riski alırken taktiğinizi iyi geliştirin ve haritada hareket edebileceğiniz yerlere iyi bakın. Çatışma ve karşı koyma şansınızı arttıracak bölgelerde durmayı tercih edin. Açık yerlerde kalmak kellenizi alacak bir Keskin Nişancının işini kolaylaştırır.
 • Para ödülü çok olduğu için orta oyunda almanız daha yararlı olabilir. Çünkü takım arkadaşlarınızı da yeniden toparlayacak ve ekipmanlarınızı toplayabileceksiniz.
 • Avlanan bir avcı mı olacaksınız? Kesinlikle haritanızı kontrol edin ve Kırmızı Taç şeklinde gösterilen hedefe gidin. Bu sizin sözleşme bonusunuza seviye atlatacak ve birkaç ödülle ödüllendirileceksiniz.

Bounty

Bu sözleşmeyi aktifleştirdiğinizde, siz(veya takımınız) için diğer bir takımı avlamanız için size birkaç dakika süre tanınacak. Belirli bir bölge içerisinde takımın bulunabileceği konum gösterilecek. O yüzden bina bilgisi, her türlü saldırıya karşı alınabilecek önlem yerlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Tahmin gücünüz ve bölge bilginiz çok önemli. Avlanayım derken avlanan olmak istemeyiz.

 • Evet, avlanacak olanları haritada belli eden bir gösterge çıkacak ama hareket hâlini de gözlemek gerekiyor. Hareket hâlinde olan avlar hakkında takımınızı bilgilendirin.
 • Her zaman Bounty sözleşmenizi almaya bakın, çünkü savaşmak istemeseniz bile düşmanınızın nerede olduğuna dair size bilgi sağlar.
 • Birden fazla ekibin aynı takıma hedef alabileceğini unutmayın, o yüzden dikkatli olun ve pusu kurmayı deneyin.

Recon

Bu sözleşmeyi aktif ettiğinizde, Tac Map'te size özel bir bölge belirecek ve bu bölgeye gidip takımınızla birlikte(daha çok kişi, daha hızlı tamamlama) küçük bir alan içinde bilgileri karşıya yüklemeniz gerekecek. Bunu Multiplayer oyuncuları HQ ve Domination oyun modlarından daha yakın tanıyacaklardır. 

 • Bilgileri karşıya yüklemeye başladığınızda havaya bir işaret fişeği fırlatılacak. O yüzden yerinizi bir nebze de olsa belli edecek bu görevi tamamlarken çok dikkatli olmalısınız.
 • Eğer takımınızla oynuyorsanız ve bu görevi aktif etmişseniz. Bir keskin nişancı yerleştirmek işinizi görebilir. İşaret fişeğini görüp takımınızı öldürmek için koşan operatörlere bilgi sağlayabilir ve işleri kolayca lehinize çevirebilirsiniz.
 • En önemlisi de bu sözleşmeyi tamamladığınızda, zehirli gazın bir sonraki kapanacak bölgesini görmesini sağlıyor olmasıdır. Bir dahaki taktiğinizi erkenden tasarlamak, sizi kazanmaya götürebilir.

Scavenger

Loot konusunda şanssız mısın? Bu sözleşme, üç tane özel destek loot sandıklarını takımınıza belirleyecek. Birincisini açtığınızda, ikincisi haritanızda belirlenecek ve üçüncüsü de ardından gelecek. Takımınızla birlikte görevi yaparken çok değerli eşyalar bulabileceksiniz. Özel, destansı silahlar; bunun yanında birçok para, hatta Self-Revive Kit bile sizin olabilir.

 • Scavenger sözleşmesi erken oyunda diğer takımlardan sizi üstün kılabilecek ödüller barındırır. Hem para hem de silah ödülleri işinizi çok iyi görebilir. Bu yüzden paraşütünüzü açıp bu sözleşmeye doğru uçabilirsiniz.
 • Bu sözleşmeyi tamamladığınızda hemen diğer sözleşme tipine geçebilirsiniz. Bu mükemmel bir başlama olur.
 • Gulag'tan sağ çıktıysanız işinizi görecek bir sözleşme olduğu kesin. Yeniden savaş alanına döndüğünüzde güzel bir başlangıç yapabilir ve kısa sürede kendinize gelebilirsiniz.


Hepinize iyi şanslar.Yorum Bırak

Yorumlar (3)

 1. HakanPilas
  HakanPilas - 134 gün önce

  Faydalı Oldu Teşekkür Ederim aradağım şeylerdi

 2. Bekra
  Bekra - 134 gün önce

  Eline sağlık

 3. sr_kurtul
  sr_kurtul - 134 gün önce

  Güzel bir anlatım olmuş eline sağlık